NOVI DETALJI U SLUČAJU LAZOVIĆ: Europol upozorio CG organe da je "SKY" podešen na UTC (Universal Time Coordinated)
Crna Gora

NOVI DETALJI U SLUČAJU LAZOVIĆ: Europol upozorio CG organe da je "SKY" podešen na UTC (Universal Time Coordinated)

12:11

21 jul, 2022

Crna Gora

Kada su, 17. januara 2021. godine, Veljko Belivuk i Marko Miljković sleteli u Crnu Goru, kako bi prisustvovali proslavi koju je organizovao Radoje Zvicer, policajac Petar Lazović je znao za podatak da su njih dvojica pod punim nadzorom srpske obaveštajne službe i o tome je obavestio Zvicera, piše u u dokumentu agencije Evropske unije za sprovođenje zakona, Europol, u koji je ranije objavio Libertas.

VIŠE OVLAŠĆENJA: EUROPOL Europol će lakše razmenjivati podatke sa državama koje nisu u EU
Ostale vesti

VIŠE OVLAŠĆENJA: EUROPOL Europol će lakše razmenjivati podatke sa državama koje nisu u EU

11:11

11 jun, 2022

Ostale vesti

Evropski parlament podržao je paket kojim se daje više ovlašćenja za Europol u borbi protiv terorizma i organizovanog kriminala, jer se, kako su rekli, suočava sa novim izazovima zbog digitalne transformacije i pandemije Kovid-19. Agencija za podršku i jačanje saradnje u oblasti sprovođenja zakona između zemalja EU, Europol je, između ostalog, ovlašćen da se bori protiv terorizma, trgovine drogom, pranja novca, trgovine ljudima, seksualnog zlostavljanja i eksploatacije.

VUČUROVIĆ: Tek kad Đukanovićeva politika bude uništena, Crna Gora će biti slobodna
Crna Gora

VUČUROVIĆ: Tek kad Đukanovićeva politika bude uništena, Crna Gora će biti slobodna

13:00

25 maj, 2022

Crna Gora

"Videćemo u narednom periodu koliko je ko spreman da se uhvati u koštac sa mafijom, čije se vođe nalaze u vrhu Demokratske partije socijalista (DPS) i struktura bivšeg režima. I vidjećemo kako se može protiv mafije, a da vas u Skupštini podržava DPS kao političko krilo iste te mafije. Upozoravali smo godinama i na ove koji su sada uhapšeni, i to zahvaljujući Europolu, a ne nekoj akciji državnih organa, a upozoravamo i na to da će tek procesuiranjem Mila Đukanovića i njegovog kriminalnog okruženja i kartela, kao i njegovih pomagača iz tužilaštva, sudstva, policije i ANB-a, biti zadat snažan udarac organizovanom kriminalu, kazao je za "Dan" poslanik Demokratskog fronta (DF) i Nove srpske demokratije (NSD) Jovan Vučurović.

NOVI DETALJI IZ EUROPOLA: Lazović predložio Zviceru da se "našale sa službom" - "Neka zovu advokata, advokat sam ja"
Crna Gora

NOVI DETALJI IZ EUROPOLA: Lazović predložio Zviceru da se "našale sa službom" - "Neka zovu advokata, advokat sam ja"

12:00

8 maj, 2022

Crna Gora

U dokumentu Europola u koji je portal "Libertas" imao uvid navodi se da su, 17. januara 2021. godine, Veljko Belivuk i Marko Miljković sleteli u Crnu Goru, kako bi prisustvovali proslavi koju je organizovao Radoje Zvicer, dok je policajac Petar Lazović znao za podatak da su njih dvojica pod punim nadzorom srpske obaveštajne službe o čemu je obavestio Zvicera.