HRVATI NEĆE ŽIG SA TITOM!
Hrvatska

HRVATI NEĆE ŽIG SA TITOM!

21:04

26 novembar, 2022

Hrvatska

Poštanski žig, uobičajen je za neke manifestacije i događanja, u ovom slučaju žig s Titovim likom trebalo je da bude u upotrebi u samo jednoj pošti u Zagrebu.

TITOVA UNUKA ŠOKIRALA PRIZNANJEM: Jovanka je to uradila pre Titove smrti!
Na granici

TITOVA UNUKA ŠOKIRALA PRIZNANJEM: Jovanka je to uradila pre Titove smrti!

22:05

14 oktobar, 2022

Na granici

Unuka druga Tita poslednji put je videla Jovanku na dedinoj sahrani. Jovanka mi je ostala u jako lepom sećanju. Bile smo izuzetno bliske i međusobno smo se poštovale. Osećala sam nežnost i toplinu s njene strane, mogla sam da joj kažem apsolutno sve što me je tištilo. Nažalost, kasnije su se neke stvari promenile i ona je prekinula svaki kontakt s nama, ovako je za Objektiv svojevremeno ispričala Zlatica Žikelić, unuka doživotnog predsednika Savezne Federativne Republike Jugoslavije Josipa Broza Tita, prisećajući se perioda kada su ona i Maršalova poslednja supruga bile kao najbolje drugarice.

OTKRIVENO Ovo su bile Titove poslednje reči
Na granici

OTKRIVENO Ovo su bile Titove poslednje reči

23:06

25 septembar, 2022

Na granici

Tito je sahranjen 8. maja u Kući cveća na Dedinju. Bila je nedelja, 4. maj. Uobičajeni televizijski program prekinuo je crni ekran. Trajao je 30 sekundi, a onda je Miodrag Zdravković, unapred određen glavni spiker Televizije Beograd, izrekao do tada nezamislivu rečenicu: “Umro je drug Tito”.